Hall of fame

Formænd:

84-87 Paul Kjærgaard, 87-88 Torben Petersen, 88-91 Niels Bak, 91-92 Rene Larsen, 92-99 Palle Bang, 99- Kurt Due Petersen.Årets spiller:

84/85 Ole Bang, 85/86 Peter Gjerløff, 86/87 Pertti Frandsen,
87/88 Frank Madsen 88/89 Peter Rasmussen, 89/90 Steen Kristensen,
90/91 Flemming Hansen, 91/92 Kurt Due Petersen, 92/93 Kristian Finstrup,
93/94 Niels Hejslet, 94/95 Henrik Jørgensen, 95/96 Michael Axø,
96/97 Rene Jessen, 97/98 Thomas Grønlund, 98/99 Leo Guttenberg,
99/00 Thomas Møller, 00/01 Morten Jørgensen, 01/02 René Olesen,
02/03 Poul Lykkegaard, 03/04 Jan “Bubsi” Nielsen, 2005 Morten Jørgensen,
2006 Jesper Neumann, 2007 Hans Erik Severinsen, 2008 Jonathan Linde,
2010 Jens “Songe” Olang, 2011 Kenneth Nielsen, 2012 Christian Meldgård,
2013 Elisha ‘lysh’ Awuor, 2014 Michael Axø, 2015 Michael Klæsøe Poulsen,
2016 Thor Steendahl

Årets kvindespiller:

2011 Cecilia Kamfmann,

Årets Ungdomsspiller:

84/85 Jimmy Asmussen, 85/86 Jan Nielsen, 86/87 Jens Andersen,
01/02 Gert Yde, 2003 Jesper Neumann, 2004 Kenneth Pedersen,
2005 Kenneth Holm, 2006 Martin Jacobsen, 2007 Rune Larsen, 2008 Niels Kolind,
2010 Martin Grønborg Obbekjær, 2011 Andreas Ormstrup, 2013 Sebastian Guldager, 2014 U10 Casper Honore U12 Magnus (Arne) Asmussen U14 Mateuzs Jan Kowalczyk

100 Kampe:

Kristian Finstrup, Ole Bang, Pertti Frandsen, Flemming Hansen, Søren Josefsen,
Steen Kristensen, Niels Bak, Jan Nielsen, Peter Gjerløff, Erik Rehmeier,
Brian Mikkelsen, Kurt Petersen, Jens Andersen, Poul Jensen, Rene Jessen,
Jesper Jacobsen, Michael Axø, Henrik Jørgensen, Henrik Jessen, Niels Hejslet,
Thomas Møller, Thomas Daugbjerg, Kevin Harmon, Jan “Lange” Christensen,
Morten “Conny” Jørgensen, Rene Olesen, Hans Erik Severinsen (Hanne), Jonathan Linde, Jesper Neumann, Steffen Pryds, Kenneth Nielsen, Kenneth Holm, Michael Klæsøe Poulsen

200 Kampe:

Flemming Hansen, Kristian Finstrup, Jan Nielsen, Peter Gjerløff, Leo Guttenberg,
Poul Lykkegård, Kurt Due Petersen, Michael Axø, Niels Hejslet, Thomas Møller, Kevin Harmon, Morten Jørgensen, Nikolaj Lindholm, Jan Bloss Christensen

300 Kampe:

Flemming Hansen, Jan Nielsen, Michael Axø, Poul Lykkegaard

400 Kampe:

Jan Nielsen, Michael Axø

A-landshold:

Paul Kjærgaard, Flemming Hansen, Jan Nielsen, Ole Bang, Peter Gjerløff,
Leo Guttenberg, Jens Andersen, Poul Lykkegaard, Hans Erik Severinsen,
Morten Jørgensen, Jimmi Hede, Thomas Møller, Jesper Jensen, Michael Axø,
Jesper Neumann, Nathanael ‘Wolfenden’ Smalley, Christian Meldgård,
Nicolas Vermaak, Jannick Larsen, Jeppe Maagaard Holm,

7’s-landshold:

Hans Erik Severinsen, Morten Jørgensen, Jonathan Linde, Christian Meldgård.

U-Landshold:

Kristian Finstrup, Ole Bang, Flemming Hansen, Søren Josefsen, Kim Nielsen,
Lars Kjærulf, Steen Kristensen, Niels Bak, Jan Nielsen, Peter Gjerløff,
Thomas Pedersen, Per Linden, Jens Andersen, Poul Jensen, Rene Jessen,
Jesper Jacobsen, Michael Axø, Brian Jochumsen, Morten Jørgensen,
Henrik Jessen, Niels Hejslet, Leo Guttenberg, Thomas Rasmussen,
Hans Erik Severinsen, Dennis Nielsen, Jan Bloos Christensen, Jimmy Asmussen,
Erik Jochumsen, Jesper Neumann, Kim Andersen, Søren Nielsen,
Kenneth Pedersen, Gerd Yde, Kenneth Holm, Rune Larsen, Alexander Hansen,
Nicolai Haugsted.

Særlige bedrifter:

Æresmedlem: Paul Kjærgaard, Palle Bang, Børge Frandsen, Holger Skytte.

EGIF’s Lederpris: Jan “Bubsi” Nielsen, Børge Frandsen.

Årets Leder i Dansk Rugby Union: Palle Bang, Kurt Due Petersen, Vibeke Bang,
Jan “Bubsi” Nielsen.

Æressupporter: Bjarne “Bønne” Jensen.

Årets skulderklap, klubbens kammeratskabspris:

2001 Mette Pedersen, 2002 Michael Axø, 2003 Leif Rasmussen, 2004 Rene Olesen,
2005 Henrik Christensen, 2006 Hans Erik Severinsen, 2007 Jan “Bubsi” Nielsen, 2008 Kenneth Holm, 2009 Kenneth Nielsen, 2010 Rasmus Neumann,
2011 Poul Erik Jensen, 2012 Kevin Harmon, 2013 Jesper Neumann,
2014 Gitte Guldager, 2015 Helen Steinthorsdottir, 2016 Brian Mikkelsen

Tour kampe:

De Wrotters (Gorredijk), The Pigs (Arnhem), Gronningen, Drachten, Granville,
Gronningen, Leuven, The Pigs (Arnhem), Granville, Harwich & Dover Court,
De Wrotters (Gorredijk), Gillingham, Skt. Pauli RC, Kiel RC, Hamburger RC.

Tour gæster:

Tring, The Pigs (Arnhem), De Wrotters (Gorredijk), Drachten, Gronningen,
Granville, Rams RFC (Appeldorn), The Pigs (Arnhem), Drachten,
Gronningen, Kingussie High School, Gronningen, KMD Rugby,
Rams RFC (Appeldorn), RC Octopus Uden.